Zieloni ziomale

Skład zielonych ziomalów tworzą:

o. Waldemar Kowalczyk – czyli nasz Ojciec Przewodnik,

br. Grzegorz Libuda - czyli Pomocnik Ojca Przewodnika,

posługa muzyczna – ze stale powiększającym się składem, obecnie licząca ok. 15 osób – śpiewających i grających (gitary, bębenki, djembe, trąbka, skrzypce). Wszystkich chętnych przyjmie z szeroko otwartymi ramionami i jeszcze bardziej szerokimi uśmiechami!

i oczywiście WY! wszyscy i każdy z osobna zielony brat i siostra.

***

Nie zapominamy również o tych, co tworzyli tę grupę „kilka” lat wcześniej:

o. Zygmunt Bola – były Ojciec Przewodnik naszej grupy, który posługiwał w niej jako kapłan przez 10 lat! Wszyscy pamiętamy jego celne konferencje i słowo jakie nam niósł podczas drogi. Dziękujemy Ojcze!

Teraz o. Zygmunt posługuje na Jasnej Górze jako ceremoniarz. Prawdziwa Zielona Szycha! Życzymy dużo sił do tej ważnej posługi.

o. Michał Kurzynka – obecnie posługujący jako misjonarz w RPA, zaczynał w Zielonej jako Pomocnik o. Zygmunta. Wspaniały człowiek i niezwykle pomocna dusza – wszystko co posiada, oddaje innym! Altruizm w pełnym wydaniu!

o. Wojciech Jeziorski – obecnie posługujący jako misjonarz w Kamerunie. Mały, niepozorny, zakręcony Ojciec, który tak jak o. Michał zaczynał w naszej grupie jako kleryk. O Afryce mógłby opowiadać godzinami!